2023. november 16-17-én került sor Sárváron a III. Országos Közigazgatástudományi Találkozó megtartására (a továbbiakban: III. OKTT) a Széchenyi István Egyetem, valamint a Közép és Kelet-Európai Közigazgatástudományi Egyesület közös szervezésében. A rendezvény célja volt egyrészről, hogy a hazai közigazgatási jogi tanszékek bemutassák az előző OKTT óta eltelt egy évet meghatározó kutatási témáikat, tudományos eredményeiket, valamint a jövőre vonatkozó terveiket, másrészről, hogy feltárja és ismertesse a közigazgatás szervezetének működését és megszervezésének kihívásait, elméleti alapjait, jelenlegi aktualitásait, legfontosabb szakmai kérdéseit.
A III. OKTT-t Lapsánszky András nyitotta meg, örömmel állapította meg, hogy harmadik alkalommal tartjuk meg a találkozót, ami már hagyománynak tekinthető. A megnyitót követően az egyes tanszékek előző éves tevékenységét Torma András, Tóth András, Balogh-Békesi Nóra, Patyi, Árva Zsuzsanna, Rózsás Eszter és Bencsik András mutatták be. (Az előadások diasorai itt érhetők el.) A tanszéki beszámolók után került sor Balla Zoltán előadására a rendészeti igazgatás oktatásának kihívásairól. A nap végén került sor a KTE közgyűlésére, amelynek keretében Hulkó Gábor ismertette a KTE előző éves tevékenységét.
A III. OKTT második napját Kálmán János nyitotta meg, aki a helyi önkormányzatok törvényességi felügyelete kapcsán az előrehozott jogvédelem kérdéskörével foglalkozott előadásában (a diasor itt elérhető). Ezután „Hatások és ellenhatások - az uniós intézményrendszer és a magyar közigazgatás kapcsolata” címmel Balogh Virág tartott előadást (az előadás diasora itt elérhető). A következő előadónk Árva Zsuzsanna volt, aki a magyar egyetemi autonómia helyzetét elemezte az EUA (European University Association) elemzései tükrében (az előadás diasora itt elérhető), majd Fábián Adrián előadását hallgathatták meg a jelenlévők, aki a közigazgatási eljárásjog európaizációjáról beszélt. (Az előadás diasora itt elérhető.) Végül, de nem utolsó sorban Varga Zs. András mutatta be tanszékének előző éves tevékenységét és beszélt az egyetemi oktatás kihívásairól.
A folytatásban Rozsnyai Krisztina előadásában hallhattuk a német közjogászprofesszorok egyesületének történetét. (Az előadás diasora itt elérhető.) Visszatérve a hazai vizekre, Gyurita Rita beszélt a felülvizsgálati kérelem befogadhatóságáról (az előadás diasora itt elérhető), akit Torma András követett „A magyar közigazgatás elméleti háttere, kihívásai és aktuális kérdései a XXI. században” című előadásával. (Az előadás diasora itt elérhető.) Végül Lapsánszky András ismertette a közigazgatás szervezetének elméleti dilemmáit, egyúttal zárszóként örömét fejezte ki, hogy ismét, immár hagyományos jelleggel összegyűltünk Sárváron és eredményes, színvonalas tanácskozáson vehettünk részt, miközben még jól is éreztük magunkat.