Pázmány Péter Katolikus Egyetem

Közigazgatási Jogi Tanszék

Prof. Dr. Varga Zs. András tanszékvezető egyetemi tanár

alkotmányjog, közigazgatási jog

Varga Zs. András: A közigazgatás és a közigazgatási jog alkotmányos alapjai. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2017.)

Dr. Berkes Lilla PhD

közigazgatási jog, emberi jogok

Patyi András: A közigazgatási működés jogi alapjai. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2017.)

Dr. Christián László PhD habilitált egyetemi docens

közigazgatási jog

Lapsányszky András – Patyi András – Takács Albert: A közigazgatás szervezete és szervezeti joga. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2018.)

Dr. Gerencsér Balázs Szabolcs PhD
habilitált egyetemi docens

közigazgatási jog, emberi jogok, összehasonlító jog

Patyi András – Varga Zs. András: A közigazgatási eljárásjog alapjai és alapelvei. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2019.)

Dr. Patyi Gergely Sándor PhD
egyetemi docens

közigazgatási jog

Gyurita E. Rita – Hulkó Gábor – Józsa Fábián – Lapsánszky András – Varga Zs. András: A közigazgatási hatósági eljárásjog jogintézményei. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2019.)

Dr. Varga Ádám PhD
egyetemi adjunktus

alapjogok, alkotmányjog, közigazgatási jog, emberi jogok

Budai Balázs – Gerencsér Balázs Szabolcs – Veszprémi Bernadett: A digitális kor hazai közigazgatási specifikumai. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2018.)

Dr. Balogh-Békesi Nóra PhD egyetemi docens

alapjogok, alkotmányjog, közigazgatási jog

Lapsánszky András (szerk.): Közigazgatási jog – Szakigazgatásaink elmélete és működése (Budapest, Wolters Kluwer, 2020.)

Dr. Hajas Barnabás PhD
egyetemi docens

alapjogok, alkotmányjog, közigazgatási jog

Gerencsér Balázs Szabolcs (szerk): Összehasonlító és Európai Uniós Közigazgatási Jog. Közigazgatási jog IV. (Budapest, Pázmány Press, 2015.)

Dr. Kurunczi Gábor PhD egyetemi adjunktus

alkotmányjog

Varga Zs. András: A közigazgatás kontrolljának jogi eszközei. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2018.)

Dr. Mikó Zoltán jur.
megbízott oktató

agrárjog

Patyi András: A magyar közigazgatási bíráskodás elmélete és története. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2020.)

Dr. Oláh József
címzetes egyetemi docens

közigazgatási jog

Horváth E. Írisz – Lapsánszky András – Wopera Zsuzsa: Közigazgatási perjog. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2020.)

Dr. Péter-Delbó Márta PhD
megbízott oktató

közigazgatási jog

Gerencsér Balázs Szabolcs: Szankciótan (egyetemi jegyzet)