Szegedi Tudományegyetem

Állam- és Jogtudományi Kar

Közjogi Intézet

Dr. Csatlós Erzsébet Phd., egyetemi adjunktus

Nemzetközi és EU jogi hatások a közigazgatásra, Európai közigazgatás, hatóságok együttműködése, Konzuli igazgatás

Csatlós Erzsébet – Siket Judit: Közigazgatási alapismeretek. (Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2021.)

Dr. Siket Judit egyetemi adjunktus

A helyi önkormányzatok autonómiája, funkcionalitása, Szerződéses jogviszonyok a helyi igazgatásban, a helyi közszolgáltatások terén

Csatlós Erzsébet – Siket Judit: Közigazgatási jog gyakorlat. (Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2017., 2018., 2021.)

Dr. Tribl Norbert egyetemi adjunktus

Alkotmánybíráskodás és közigazgatás, A valódi alkotmányjogi panasz intézményének relevanciája a közigazgatásban, Digitalizáció és közigazgatás: digitális platformok a közigazgatásban

Csatlós Erzsébet: Európai közigazgatás. (Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2021.) (E-tankönyv, amely ingyenesen letölthető az SZTE Elektronikus Tananyag Archívumból. Ide kattintva letölthető.)

Siket Judit: A helyi önkormányzatok közigazgatási autonómiája Magyarországon. Az autonómia egyes tárgykörei intézménytörténeti és nemzetközi kitekintéssel, figyelemmel a Helyi Önkormányzatok Európai Chartájára. (Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2020.) (E-tankönyv, amely ingyenesen letölthető az SZTE Publicatio Repozitóriumból. Ide kattintva letölthető.)

Fazekas Marianna (szerk.): Közigazgatási jog Általános rész I. - Hatályosított IV. kiadás (Budapest, ELTE Eötvös Kiadó, 2019.)

Fazekas Marianna (szerk.): Közigazgatási jog általános rész III. (Budapest, ELTE Eötvös Kiadó, 2019.)

Lapsányszky András – Patyi András – Takács Albert: A közigazgatás szervezete és szervezeti joga. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2017.) (Ide kattintva letölthető.)

Csatlós Erzsébet – Siket Judit: Közigazgatási eljárásjog gyakorlat. (Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2016., 2018., 2020., 2021.)

Fazekas Marianna (szerk.): Közigazgatási jog Általános Rész III., Második átdolgozott kiadás (Budapest, ELTE Eötvös Kiadó, 2017.)

Patyi András – Varga Zs. András: A közigazgatási eljárásjog alapjai és alapelvei. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai (Budapest, Dialog Campus, 2019.)

Lapsánszky András (szerk.): Közigazgatási jog: Szakigazgatásaink elmélete és működése. (Budapest, Wolters Kluwer, 2020.)

Csatlós Erzsébet: Európai közigazgatás (Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2021.)

Csatlós Erzsébet – Siket Judit: Hatósági eljárásjogi alapismeretek. – előkészületben

Csatlós Erzsébet- Siket Judit: Gondolatébresztő jogesetek a szakigazgatások köréből. – előkészületben

Csatlós Erzsébet: Az európai uniós koordináció Magyarországon és a magyar nemzeti érdek az Európai Unióban. (Szeged, Iurisperitus, 2017.)

Hollán Miklós – Nagy Judit (szerk.): A szabálysértési jog tankönyve. (Budapest, Dialog Campus – Walters Kluwer, 2019.)