Széchenyi István Egyetem

Közigazgatási és Pénzügyi Jogi Tanszék

Dr. Borsa Dominika
egyetemi tanársegéd

adójog, államháztartás joga, közigazgatási eljárásjog

Csörgits Lajos – Gyurita Erzsébet Rita – Hulkó Gábor – Kálmán János – Lapsánszky András: A közigazgatási jog elmélete és gyakorlata. (Győr, UNIVERSITAS-GYŐR Nonprofit Kft., 2020.)

Dr. Csörgits Lajos
egyetemi adjunktus

helyi önkormányzatok, politikai részvételi jogok, sportjog

Lapsánszky András – Patyi András – Takács Albert: A közigazgatás szervezete és szervezeti joga. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai III. kötet. (Budapest, Dialóg Campus Kiadó, 2017.)

Dr. Gyurita Erzsébet Rita egyetemi adjunktus

helyi önkormányzatok, területi államigazgatás, közigazgatási jog elmélete

Patyi András: A közigazgatási működés jogi alapjai. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai II. kötet. (Budapest, Dialóg Campus Kiadó, 2019.)

tanszékvezető-helyettes, egyetemi docens

energiaigazgatás, közigazgatási eljárásjog, helyi önkormányzatok, összehasonlító közigazgatási jog (V4 országok)

Patyi András (szerk.): A közigazgatási hatósági eljárásjog jogintézményei. A magyar közigazgatás és közigazgatási jog általános tanai VI. kötet. (Budapest, Dialóg Campus Kiadó, 2019.)

egyetemi tanársegéd

makroprudenciális politika, monetáris politika, bankjog, területi államigazgatás

Lapsánszky András (szerk.): Közigazgatási jog: Szakigazgatásaink elmélete és működése. (Budapest, Wolters Kluwer, 2020.)

egyetemi adjunktus

bankjog, kriptovaluták, virtuális valuták, pénzügyi fogyasztóvédelem, videomegosztó-platformok és videojátékok jogi szabályozása

Fazekas Marianna (szerk.): Közigazgatási jog Általános Rész III. (Budapest, ELTE Eötvös Kiadó, 2019.) Ezen belül: Nagy Marianna: Közigazgatási jogi szankció.

Dr. Lapsánszky András tanszékvezető,
egyetemi docens

hírközlés, gazdaságigazgatás, közigazgatási eljárásjog

Csörgits Lajos – Hulkó Gábor – Kálmán János – Lapsánszky András – Szalai Éva: Közigazgatási jogi alapismeretek. (Győr, UNIVERSITAS-GYŐR Nonprofit Kft., 2017.)

Dr. Mudráné Dr. Láng Erzsébet címzetes egyetemi docens

közigazgatási eljárásjog, közigazgatási bíráskodás

Kálmán János – Lapsánszky András (szerk.): Közigazgatási jogi alapismeretek. (Győr, UNIVERSITAS-GYŐR Nonprofit Kft., 2018.)

Dr. Pardavi László
egyetemi docens

nemzetközi pénzügyi jog, nemzetközi vámjog

Budai Balázs Benjámin: Az e-közigazgatás elmélete. (Budapest, Akadémiai Kiadó, 2014.)

Dr. Patyi András
egyetemi tanár

közigazgatási eljárásjog, közigazgatási bíráskodás, közigazgatási jog elmélete

Hoffmann István: Önkormányzati közszolgáltatások szervezése és igazgatása. (Budapest, ELTE Eötvös Kiadó, 2009.)

Horváth M. Tamás: Közmenedzsment. (Budapest, Dialóg Campus Kiadó, 2010.)