Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar

Közigazgatási Jogi Tanszék

Prof. Dr. Balázs István tanszékvezető, egyetemi tanár

Közigazgatás rezilienciája, (OTKA/ A magyar jogrendszer alkalmazkodóképessége, közigazgatás a járvány idején stb.), Európai közigazgatás és közigazgatási jog, Decentralizáció és recentralizáció napjaink közigazgatásában, A közszolgálat változásai

Árva Zsuzsa - Balázs István - Barta Attila - Veszprémi Bernadett
Közigazgatási jogi alaptanok. 2. kiadás (Debrecen, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, 2021.)

Prof. Dr. Árva Zsuzsa
egyetemi tanár,
oktatási dékán-helyettes

Az egyetemi autonómia intézményi szabályozása, Energetikai igazgatás, Közigazgatási szankciórendszer és szabálysértések

Árva Zsuzsanna – Balázs István – Barta Attila – Pribula László – Veszprémi Bernadett:
Közigazgatási eljárások (Debrecen, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, 2019.)

Dr. habil. Barta Attila
egyetemi docens, KT tag

Területi államigazgatás (kormányhivatalok), A felügyeleti ellenőrzések elméleti és gyakorlati kérdései

Lapsánszky András (szerk.): Közigazgatási jog – Szakigazgatásaink elmélete és működése. (Budapest, Wolters Kluwer, 2020.)

Dr. Zákány Judit
egyetemi adjunktus

Egészségügyi szakigazgatás, különös tekintettel a felelősségi rendszerre

Balázs István: A közigazgatás változásairól Magyarországon és Európában a rendszerváltástól napjainkig (Debrecen, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, 2020.)

Szamel Katalin  – Balázs István  – Gajduschek György  – Koi Gyula (szerk.): Az Európai Unió tagállamainak közigazgatása (Budapest, Complex, 2011.)

Árva Zsuzsanna: Fejezetek a közigazgatási büntetőbíráskodás elmélettörténete köréből. (Debrecen, DELA, 2007.)

Árva Zsuzsanna: A közigazgatás quasi bíráskodási tevékenysége. (Debrecen, DUP, 2014.)

Zákány Judit: Felelősség és konfliktuskezelés az egészségügyi szolgáltatások területén, (Budapest, Medicina Kiadó, 2015.)

Árva Zsuzsanna – Balázs István ‒ Barta Attila ‒Veszprémi Bernadett: Állami erőforrások. Szervezet és személyi állomány a végrehajtó hatalom körében. (Budapest, Dialóg Campus, 2020.)

Barta Attila: Területi államigazgatás. Az elmúlt három évtized fontosabb reformjai és azok hatásai a helyi önkormányzati rendszerre. In.: GYERGYÁK Ferenc (szerk.): A magyar önkormányzatok 30 éve. Tanulmányok, adatok, tények a helyi önkormányzatok három évtizedéből. (Budapest, Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, 2020.)

Barta Attila: Területi államigazgatás Magyarországon. (Budapest, Gondolat, 2013.)

Barta Attila: A területfejlesztés és területrendezés szakigazgatási alapjai. In: Lapsánszky András (szerk.): Közigazgatási jog. Szakigazgatásaink elmélete és működése. (Budapest, Wolters Kluwer, 2020.)

Barta Attila: Középszintű önkormányzatok tegnap, ma, holnap. (Debrecen, Doktoranduszok Országos Szövetségének „Jogalkotás és jogalkalmazás a XXI. század Európájában” c. Konferenciájának utókiadványa, 2014.)

Árva Zsuzsanna – Balázs István – Barta Attila – Veszprémi Bernadett (szerk.): Közigazgatás-elmélet [elektronikus kiadás] (Debrecen, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, 2020.)